דגשים לתכנון מטבח קטן

מטבחים זולים במבצע

5 דגשים בתכנון מטבח קטן

כולנו מכירים את מחירי הדיור בישראל שרק הולכים ועולים, והמשמעות היא שלפעמים אין לנו ברירה אלא להסתפק במטבח קטן. החדשות הטובות הן שהיום ניתן להסתדר יפה מאוד גם במטבח עם שטח קטן יחסית, כאשר כל מה שצריך זה קצת יצירתיות ונגר שיידע לעשות את העבודה כמו שצריך. במיוחד בשבילכם, חמישה טיפים שיעשו את ההבדל ויוציאו מהמטבח שלכם את המקסימום.

1. בחירת צבעים

המטרה שלנו בבחירת הצבעים היא ליצור אשליה: אמנם שטח המטבח הוא קטן, אך אנחנו רוצים שתהיה אשליה לשטח גדול ביותר. לכן מומלץ לבחור צבעים בהירים שנותנים אשליה של מרחב גדול. כפי שאנחנו לפעמים נרצה ללבוש צבעים כהים כדי להיראות רזים, במקרה של מטבח קטן זה בדיוק אותו הדבר רק הפוך: נעצב עם צבעים בהירים כדי להרחיב.
בחירת הצבעים באה לידי ביטוי בארונות מטבח פורמייקה, בשיש וגם בצבע הקיר, הטפט או החיפוי שנבחר. הצבעים שאנחנו ממליצים עליהם הם צבעים כגון לבן, פנינה, בז’, שמנת וכדומה. אלו צבעים שיוצרים אווירה מרגיעה ומרווחת.

2. מקסמו את מקומות האחסון

בעיקר כאשר מדובר במקרה של מטבחים קטנים חשוב לשמור על סדר מקסימלי ושכל דבר יהיה במקומו, שכן ככל שהמטבח מבולגן יותר כך הוא מרגיש קטן יותר. בשביל זה אנחנו צריכים מספיק מקום לאחסון כל החפצים במטבח שלנו, ולכן אנחנו ממליצים למקם ארונות לכל אורך וגובה הקיר ואם אפשר עד התקרה כדי לנצל את החלל באופן מקסימלי.

3. השתמשו בפתרונות ריהוט יצירתיים

מומלץ לחפש פתרונות ריהוט ופרזול יצירתיים שיאפשרו לכם לחסוך מקום. מדובר בפתרונות שיאפשרו חלל גמיש, כגון מגירה שהופכת לדלפק לפי הצורך ונכנסת חזרה לתוך הארון כשהיא אינה בשימוש, שולחן שניתן לקפל את הקיר כדי שיהיה לכם יותר מקום בזמן העבודה במטבח וכדומה. פתרונות נוספים שיכולים לחסוך לכם מקום הם דלפקים על גלגלים, אי עבודה נשלף ועוד.

4. עיצוב המטבח כחלל פתוח

אם אתם בתהליך שיפוץ הדירה ויכולים לשנות מעט את מבנה המטבח, מומלץ לשקול לשבור קצת קירות כדי ליצור מטבח פתוח יותר. באופן כללי ככל שהחלל יהיה פתוח יותר כך הוא נראה גדול יותר, וקירות מצמצמים אותו ומקטינים אותו. כמובן שלא תמיד זה אפשרי, וניתן לעשות זאת רק אם יש לכם נכונות לשיפוצים ותנאי הדירה מאפשרים זאת.

5. בחרו מכשירי חשמל קומפקטיים שמשתלבים במרחב

המטבח הוא חדר שבאופן טבעי מלא במכשירי חשמל ומכשירים אחרים: מקרר, כיריים, מדיח, מיקרוגל, בר מים, מסחטות וכדומה. אם אפשר, מומלץ לבחור מכשירי חשמל קומפקטיים יחסית שלא תופסים מקום, בעיקר אם זה לא פוגע בפונקציונליות. כך למשל, אם אתם רוכשים בר מים חדש כדאי לבחור בר מים שיש לו רק ברז אחד שיכול להוציא גם מים קרים וגם מים קרים, במקום בר מים לו יש שני ברזים ותופס הרבה מקום.
עניין נוסף שיכול לסייע לכם היא עיצוב מכשירי החשמל עצמם: אל תבחרו מכשירים שמעוצבים באופן כזה שתופס את העין יותר מדי ובולט במרחב באופן בוטה.

בחירה של מכשירים צבעוניים מעמיסה על המטבח ותיצור מראה מבולגן מדי שמקטין אותו. עדיף לבחור מכשירים בצבעים ניטרליים שמשתלבים במרחב.

מטבח קטן – אלפא קיטצ’ן

אנחנו באלפא קיצ’ן יודעים לעשות מהלימון לימונדה ולנצל באופן מקסימלי מטבחים קטנים. אנחנו מאמינים בשילוב בין איכות גבוהה למחירים נמוכים ובכך שאין צורך לקרוע את הכיס כדי להנות ממטבח איכותי ומעוצב. צפו בטרנדים במטבחים קטנים 2021

0
0
העגלה שלך
העלה שלך ריקה
Apply Coupon
Available Coupons
cwdkxxjh Get 5,849.00 off
rzkgjn24 Get 4,989.00 off