מטבחים בזול

מטבחים בזול – מה צריך לדעת

בין אם אתם נכנסים לבית חדש מקבלן, בית יד שנייה או רוצים לשפץ את המטבח בדירה הקיימת שלכם, מדובר על פרויקט משמעותי, הן מבחינת זמן ותכנון והן מבחינה כלכלית. אך, לא מדובר על גזרה משמיים, קיימות גם אפשרויות זולות יותר. מטבח זול – לא מה שחשבתם.

עיצוב המטבח

עיצוב המטבח צריך להתאים לשני היבטים עיקריים, הראשון הינו העיצוב הכללי של הבית שלכם. ההיבט השני ובעייני גם החשוב ביותר הינו, הפונקציונליות הדרושה לכם. למשל למשפחה של בשלנים, אשר מעבירים שעות ארוכות במטבח יידרשו משטחי עבודה רבים. לעומת זאת, למשפחה דתית, המפרידה כלים, יהיה צורך בשני כיורים ומספר רב יותר של מגירות.

מגירות מגירות מגירות...

אחת הדרכים להוזיל את עלות המטבח שלכם הינה הקטנת כמות המגירות. מבנה של מגירות יקר משמעותית מארון ולמרות היותו נוח (לפעמים הרבה יותר מארון), לעיתים ישנן אפשרות לוותר על מספר מגירות ולהשקיע במקומות אחרים.

איכות החומרים

אחד הגורמים העיקריים המייקרים את עלות המטבח הינה החומרים בהם משתמשים. בין אם מדובר על העץ לארונות, השיש או איכות הפרזול. לדעתי האמירה מחיר יקר שווה איכות טובה הוא נכון במקרים מסוימים, אך לא תמיד. לכל חומר ישנו רצף של איכותיות, למשל אם נסתכל על איכות העץ של הארונות, ישנם ארונות מטבח העשויים מעץ מלא ולרוב הם יהיו יקרים משמעותית, אך גם איכותיים יותר. בצד השלילי של הסקלה, ניתן למצוא את הסיבית, מדובר בפועל ב"פסולת" דחוסה המדמה עץ.

ניתן למצוא אותה בעיקר בריהוט של איקאה ושל חברות זולות נוספות. הבעיה העיקרית עם סיבית, הינה העובדה שהיא עשויה להתנפח במגע עם מים. באותו הקשר ניתן לדבר גם על איכות השיש. בתחום השיש, רובנו מכירים את שיש הקוורץ (אבן הקיסר).

האם תמיד המחיר צריך להיות כל כך יקר

אז זהו, שלא ממש. אומנם איכות החומרים חשובה, ויש באמת משמעות לחומר הגלם בו תשמשו. אך מקרים רבים המחיר מוגזם לתמורה וניתן להשיג את אותו חומר הגלם במחיר זול יותר, פשוט צריך להשוות מחירים. ניתן להשיג ארון מטבח זול בלי להתפשר על האיכות.

נוסף לכך, זכרו תמיד מהו סדר העדיפויות שלכם, למשל כשאני עיצבתי את המטבח בבית שלי, העדיפות שלי הייתה על הוספת שטח עבודה רחב (בכל זאת אוהבת לאפות). ולכן בחרתי להשקיע יותר בהוספת ארונות עליונים מאשר בכמות מגירות או שיש יוקרתי. לפני שאתם מגיעים להתייעצות בחברת מטבחים, רשמו לעצמכם מה הכי חשוב לכם ועל מה גם אין בעיה לוותר.

אנו מציעים מגוון רחב של מטבחים איכותיים בזול הסתכלו – למטבחים זולים

מטבחים זולים

נגר מטבחים בזול
מטבח מודרני בזול
מטבח כפרי איכותי מעולה ליחידת דיור
מטבח איקאה