איך לנקות מטבח באופן יעיל


ניקוי מטבח הוא משימה שמצריכה תשומת לב והשקעה יומיומית.

יש מטלות שונות בתהליך הניקוי, זהות גם במקרה של סוגי מטבחים שונים, אך רוב מטלות הניקיון הן זהות לכל סוגי המטבחים – בים אם יש לכם מטבח קלאסי, או מטבח זכוכית, או כל סוג אחר של מטבח.

אז איך תנקו את המטבח שלכם עם כמה שפחות בלגן?

1. לוחות זמנים

הדבר הראשון שאנחנו ממליצים לעשות הוא לקבוע לעצמכם לוחות זמנים. סוגי מטבחים שונים כאמור, מתלכלכים בצורות שונות, אבל יש כמה דברים קבועים שצריך לנקות במרווחי זמן קבועים.

את משטחי העבודה, את הכיור ואת הכיריים, כדאי לנקות כל יום. לעומת זאת, את חזיתות הארונות, כדאי לנקות אחת לשבוע. אם יש לכם מטבח זכוכית למשל, תהיה לכם עבודה ממש קלה. את התנור והמקרר – אחת לחודש ואת המגירות והארונות, כדאי לרוקן ולנקות אחת לשלושה חודשים בערך.

2. בחירת חומרי ניקוי מתאימים למטבחים קלאסיים

מטבחים קלאסיים מאופיינים בארונות עץ, עם חזיתות מחומרים שונים, אשר רובן המכריע עשוי מחומרים עמידים יחסית. בכל זאת, אם אין לכם מטבח זכוכית, אתם חייבים להכיר את המגבלות של ארונות המטבח שלכם, כדי לבחור חומרי ניקוי מתאימים, שיעזרו לכם לנקות בקלות ובמהירות – אבל בלי לגרום נזק. (אנו ממליצים על חומרי הניקוי של יעקובי)

אם יש לכם אפשרות – העדיפו חומרי ניקוי טבעיים. חומץ, למשל, עושה עבודה מצוינת בניקוי של אבנית והסרת ריחות קשים. לימון מסייע להבהיר ולהלבין ולכן אפשר מדי פעם להשתמש בלימון במקום אקונומיקה. שילובים של אבקת סודה עם חומץ, מועילים מאוד להסרת שומנים וכן הלאה.

3. לא לדחות ולא לחכות

הטיפ הכי חשוב לצורך ניקוי יעיל של המטבח הוא לנקות בלי לדחות. סיימתם עכשיו להכין תבשיל נהדר עם רוטב עגבניות? יופי, אבל סביר להניח שהכיריים התלכלכו עם טיפות של נוזל שמנוני בצבע אדום עז. נקו את הכיריים מייד לאחר סיום הבישול, כדי למנוע התייבשות של הרוטב. כך יהיה לכם קל יותר לנקות והמטבח הקלאסי שלכם ישאר נקי כל הזמן. כך גם לגבי התנור, משטחי העבודה ואפילו חיפוי הקיר. כמה שתחכו יותר, כך יהיה לכם קשה יותר לנקות אחר כך.

4. לכלוך בלתי נראה

לפעמים אים ברירה וצריך להתאמץ קצת יותר, כדי לנקות את המטבח, ולא חשוב באילו סוגי מטבחים מדובר. צריך להזיז את המיקרו, את הבר מים, את המקרר וכל אלמנט אחר, שמתחתיו יכול להצטבר לכלוך, כדי לשמור על מטבח נקי באמת ובמקרה הזה לצערנו – אין הנחות ואין הקלות. פשוט צריך להתאמץ ולנקות.

לסיכום, מטבחי אלפא קיטצ’ן מציעים לכם סוגי מטבחים מגוונים, עם פתרונות חכמים, שיעזרו לכם לבצע תהליכי ניקוי יסודיים ויעילים בקלות. רוצים מידע נוסף על סוגי מטבחים שאפשר לנקות בקלות? צרו קשר ונשמח לעזור!

0
0
העגלה שלך
העלה שלך ריקה
Apply Coupon